KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052004
nr 1405 2004
Elsie Stenström
(1919-2003), Sverige
Oljemålning, Eka. Signerad. Olja på duk, 52x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
Elsie Stenström, svensk bildkonstnär född 1919, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:11:43
21/6 18:26:21
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Elsie Stenström
Läs mer om Elsie Stenström